ENERJİ SEKTÖRÜNDEKİ SON GELİŞMELER PDF Yazdır e-Posta

Gelişmişliğin ve medeniyetin göstergesi olan enerjinin, akılcı ve verimli kullanımı arttıkça ülkelerin ve toplumların refah seviyesi de artmaktadır.

Devamını oku...
 
RÜZGAR ENERJİSİ NEDİR? RÜZGAR TÜRBİNLERİ NASIL ÇALIŞIR? PDF Yazdır e-Posta
Havanın bir akışkan olduğunu hayal etmek oldukça zor. Çünkü hava görünmez. Sıvılardan farklı olarak hava daha çabuk hareket eder ve bulunduğu ortamın her yerini kaplar. Havanın hızlı yerdeştirmesi ile içindeki parçacıkların hareketi de hızlı olur. Havanın bu özelliğini kinetik enerjiye dönüştürme işlemine Rüzgar Enerjisi adı verilir.
Devamını oku...
 
RÜZGAR ENERJİSİ PDF Yazdır e-Posta

Rüzgar enerjisinin Kaynağı:
Güneşten gelen ışınlar dünya atmosferinde ısınmaya neden olmaktadır. Isınarak yoğunluğu azalan hava yükselmekte, bu havanın yerini soğuk hava doldurmaktadır.

Devamını oku...
 
2023’TE ENERJİ BAĞIMSIZLIĞINI İLAN EDEBİLİRİZ PDF Yazdır e-Posta

TPAO Genel Müdürü Uysal, Karadeniz’deki çalışmaların umut verici olduğunu belirterek, “Petrolde 10 milyar varillik potansiyel var. 2023’te enerji bağımsızlığımızı ilan edebiliriz” dedi.

Devamını oku...
 
ENERJİ BARAJLARINDA SU ALARM VERİYOR PDF Yazdır e-Posta

 

Türkiye'de yılın dört ayında enerji üretimi amaçlı barajlardaki su miktarı, uzun yıllar ortalamasına göre yaklaşık 3'te 1 oranında azaldı.

Devamını oku...
 
TÜRKİYE NÜKLEER TEKNOLOJİYİ NASIL TRANSFER EDEBİLİR? PDF Yazdır e-Posta

Türkiye nükleer enerji teknolojisini transfer edebilecek mi? Nükleer enerji teknolojisi transfer eden ve etmekte olan ülkeler deneyimlerini anlattılar ve nükleere sahip ülkelerin teknoloji transferini engelleme çabalarına dikkat çektiler.

Devamını oku...
 
TÜRK ENERJİ SEKTÖRÜNÜN SORUNLARI VE ÇÖZÜM ÖNERİLERİ PDF Yazdır e-Posta

Bilindiği gibi 21. yüzyıl Bilgi Çağıdır. Bu çağı iletişim ve bilgisayar teknolojileri yani bilişim teknolojileri yapılandırmakta ve şekillendirmektedir. Elektronik ve haberleşmenin, otomasyonun hakimiyetinin başladığı ve hayatımızın her anını etkilediği bu dönemde dünya ekonomilerinde adeta yok edici rekabet dönemi yaşanmaktadır.

Devamını oku...
 
NÜKLEER ENERJİ VE TÜRKİYE PDF Yazdır e-Posta

Bilindiği gibi, maddenin temel taşı atomdur. Atomlar proton ve nötronlardan oluşan bir çekirdek ve bu çekirdeğin etrafında dönen elektronlardan oluşur. En basit atom hidrojen atomu olup, çekirdeğinde bir proton, çevresinde de bir elektron bulunur.

Devamını oku...
 
31.12.2007 TARİHLİ BİLDİRİ PDF Yazdır e-Posta

KAMUOYUNA DUYURULUR

Elektriğe popülist yaklaşımlar sebebiyle 5 yıl aradan sonra yapılan zam kararı bugüne kadar enerji politikamızın yetersizliğinin, hatta tutarsızlığının bir sonucudur. Konutlarda kullanılan elektriğe yüzde 20, sanayide kullanılan elektriğe de yüzde 10 zam yapılmasını maliyetlerde meydana gelen artışlara bağlayan hükümetin zamları otomatiğe bağlanma eğiliminde olduğu görülüyor.

Devamını oku...
 
<< Başlat < Önceki 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Sonraki > Son >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
/bayrak2.gif

Anket

Elektriği nasıl kullanıyoruz?